Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Bussijuhti tappa üritanud mees saadeti neljaks aastaks vangi
sissejuhatus: 
4,4 promilline joove, psühhotroopsete ravimite tarvitamine ja vana vimm paarimehe vastu viisid kuriteoni Pärnu endise bussijuhi Ilma Paluoja, kelle Pärnu maakohus mõistis eile tapmiskatse, tapmisega ähvardamise, relva- ja lõhkeaine ebaseadusliku käitlemise ning purjuspäi autojuhtimise eest neljaks aastaks vangi. Loe edasi...
tekst: 

Paluoja end tapmiskatses süüdi ei tunnistanud ja lubas Pärnu maakohtu otsuse edasi kaevata. Tema olevat tahtnud ainult ähvardada. Ülejäänud seaduserikkumistes tunnistas ta end süüdi ja kahetses tehtut.

See oli möödunud aasta 25. septembril kella kuue paiku õhtul, kui Ilmar Paluoja (59) sisenes Pärnus Sindi bussi algpeatuses bussi ja hakkas bussijuhi Hannes Õunaga (45) mingit tüliküsimust lahendama. Pealtnägija sõnul lõppes sõnelus sellega, et bussijuht ajas silma järgi otsustades joobes Paluoja bussist välja. Paluoja olevat seepeale öelnud midagi taolist, et eks me veel vaatame, nii see asi igatahes ei jää.

Nii ka läks. Umbes poolel teel Sinti jõudis Paluoja oma sõiduautoga, millel numbrimärgid olid ära kruvitud, bussile järele. Sindi lõpp-peatuses sõitis ta autoga bussi kõrvale ja tuli bussi, käes kaheraudne kärbik. Nähtavasti selleks, et sõrmejälgi ei jääks, oli ta kätte pannud kindad. Bussis viibisid sel hetkel Õun ja tema sõber. „Käis klõks ja nägin, kuidas Paluoja vinnastas kärbiku püssikuked,“ meenutas Õun kohtus. Püssikuke vinnastamise heli kuulis ka kõrval istunud Õuna sõber. „Jookse. Muidu on siin täna õhtul kaks laipa,“ ütles Paluoja Õuna sõbrale ja suunas umbes 50 cm kauguselt püssitoru Õuna kõrile. Sõber jäi paigale. Õunal on aga Nõukogude ajast Afganistani-sõja kogemus. Kiire liigutusega suutis ta kärbiku toru kõrvale lükata ja lask tabas bussiistet. Seejärel suutis Õun ka relva kurjategijalt ära võtta. Kui politsei kohale jõudis, oli Paluoja juba püksirihmaga kinni seotud ja politseile jäi ainult kurjategija äraviimise vaev. Õun sai selle teo eest justiitsministeeriumilt kodanikujulguse aumärgi.

„Muidu tore mees, töötasime temaga koos, aga eks ta mõnikord oli ka kole närviline,“ iseloomustas Õun tulistamisele järgnenud päeval Paluoja. Seega ühelt poolt iseloomustus „tore mees“, Paluojalt aga vastuseks haavlilaeng bussiistmesse.

Nii ohtliku teo üheks põhjuseks võib kindlasti pidada 4,4 promillist ülirasket joovet. Kohtus selgus ka, et enne kättemaksuaktsioonile minekut neelas Paluoja kamalutäie psühhotroopseid ravimeid. Kuid on veel üks asjaolu – see on juba ammu enne tulistamist meeste vahel valitsenud omavaheline vimm.

Mõlemat meest hästi tundva inimese andmeil ei töötanud Õun ja Paluoja mitte lihtsalt koos, vaid olid lausa paarimehed. Mingil hetkel olevat aga Paluoja hakanud Õuna bensiinivarguses süüdistama. Kohtus tunnistas Õun, et endine paarimees olevat süüdistanud teda ka dispetšerile Paluoja joomiste kohta andmete andmises. Mõlemad süüdistused on Õun tagasi lükanud.

Tulistamisele eelneval õhtul kritiseeris Paluoja Facebookis väga karmilt Eesti vabariiki ja nimetas oma hobiks õelutsemist. Mullu 15. jaanuaril põrkas Ilmari juhitud buss Pärnus kokku sõiduautoga. Keegi vigastada liiklusõnnetuses ei saanud, kuid buss vajas remonti. Ilmar lasti pärast avariid MTG ATKO bussifirmast lahti.

pilt: 
lisapilt: 
pildiallkiri: 
TULISTAJA: Ilmar Paluoja end tapmiskatses süüdi ei tunnistanud.