Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Bussijuht langes purjus noortekamba ohvriks
superpilt: 
sissejuhatus: 
Silm sinine, ninaluu katki, valusad sinikad üle keha – selliste tagajärgedega lõppes nädalavahetus pikka kasvu ja üle 100 kilo kaaluvale Pärnu bussijuhile, kelle purjus noortekamp läbi peksis. Praegu viibib bussijuht haiguslehel. Loe edasi ...
tekst: 

 

Peetri (44), nagu ta end nimetada palus, juhtum sai alguse nokastanud noortekambast, kes nädal tagasi reede õhtul poole seitsme paiku Pärnu lähedal number 13 bussi lõpp-peatuses bussi sisenes. „Bussi lõpp-peatuses tuli peale umbes 15 inimest, nende hulgas ka 5-7 keskkooliealist noort, lahtised alkoholipudelid käes. Sellel, keda ma pärast korrale kutsuma läksin, oli pudel veel suu juures,“ meenutab Peeter konflikti puhkemise algust. „Ütlesin talle, et ta lahkuks bussist ja lubasin politsei kutsuda. Selle peale lubas tema mul telefoni käest ära võtta.“ Bussijuht taganes bussi kabiini poole, kuid keskmise ukse juures jõudis kamba pealik temani ja tekkis rüselus.

„Siis tuli sõbrakari, minu meelest oli neid viis, oma pealikku kaitsma,“ kirjeldab Peeter sündmuste edasist käiku. „Erilist sõnavahetust polnudki, kohe hakkasid käed-jalad lendama. Kõik löögid olid näkku. Hoidsin end tagasi, muidu oleksin pärast veel ise süüdi jäänud, et alaealisi peksan.“ Ninamees väljus aga samal ajal, kui tema jüngrid bussijuhti tümitasid, bussist ja tahtis teise ukse kaudu bussijuhi selja taha pääseda. Viimane jõudis ukse pealiku nina ees siiski sulgeda.

Noored panid peksmisele punkti sellega, et viskasid bussiakna sisse ja pistsid jooksu. Politsei saabus pealnägijate hinnangul umbes kümne minuti pärast. Peeter oli selleks ajaks juba bussipeatusest välja sõitnud. „Pidin kiirustama, sest olin 8 minutit graafikust maas. Aga ma tunnen kamba ninameest nägupidi ja nägin ka umbes, kuhu poisid jooksid,“ räägib Peeter. Lääne prokuratuuri andmeil pole politsei ühtegi noortekamba liiget seni siiski kätte saanud.

Püksid maha

Sellega aga ei olnud lugu lõppenud. Kui sama liini buss järgmisel ringil lõpp-peatusse jõudis, ilmus noortekamp taas välja. Seekord roolis olnud naisbussijuhi sõnul olevat üks poistest bussi ees püksid maha ajanud ja näidanud nii bussijuhile kui reisijatele paljaks jäänud kehaosi. „Praaliti, et peksame kõik bussijuhid läbi ja politsei ei tee meile midagi,“ ütleb bussijuht välja talle edasi ütlemiseks antud sõnumi.

Tänaseks päevaks on nii Peeter kui bussifirma GoBus esitanud politseile avalduse. Bussifirma nõuab poistelt lõhutud aknaklaasi vahetamise kulude hüvitamist. GoBusi Pärnu regiooni direktori Andrus Kärpuki andmeil maksab uus bussiaken 530 eurot pluss paigaldusraha. Sissevisatud aknaga buss seisab aga endiselt bussifirma õue peal jõude.

„Ei midagi erilist, see on meile tavaline asi. Igal nädalavahetusel juhtub kindlasti midagi sarnast. Hakkame juba hommikul kella neljast sõitma ja sellepärast näeme sedasama iga päev. Mis meie riigis toimub? Kuidas on võimalik, et nii noored inimesed on juba joodikud? Ükskõik, kas nad istuvad või seisavad, nad ainult joovad, joovad, joovad,“ võtab bussijuhtide ees avaneva pildi kokku Peetri kolleeg. Seda kokkuvõtet kuulavad veel kolm bussifirma töötajat ega vaidle vastu.

Reisija aitas lõhkujat mitte bussijuhti

Võiks arvata, et reisijad püüavad aidata pättidega kimpu jäänud bussijuhti, kuid kahjuks pole see alati nii. Peetri kolleeg Igor räägib selle kohta tema endaga juhtunud loo, kui ta ühel varakevadisel laupäeva hommikul seisis poole üheksa paiku Pärnu kesklinnas punase fooritule all. „Vaatan, tulevad kahekesi, suur Vana Tallinna pudel käes. Teevad küttepaagi luugi lahti ja üks hakkab seda puruks peksma, teine vaatab pealt,“ kirjeldab Igor juhtunut. Ta läks bussist välja ja lükkas ühe poisi lumehange pikali. Poiss aga hakkas vastu ja viskas bussijuhti Vana Tallinna suure massiivsest klaasist pudeliga. Kui Igor politseile helistama hakkas, väljus esimesest uksest üks naine ja hüüdis: „Poisid, pange ajama, kohe tulevad politseinikud.“  

„Mis inimesed küll mõtlevad, kui nii teevad? Olen 30 aastat bussijuhina töötanud ja võin oma kogemuse põhjal kindlalt öelda: asi läheb iga aastaga järjest hullemaks,“ ütleb oma hinnangu Igor. Ka GoBusi Pärnu regiooni direktor Kärpuk arvab, et bussijuhid vajavad sõidukis korra hoidmiseks rohkem politsei abi. „Ainuke, kes saaks olukorda kontrolli all hoida, on politsei, teistel pole seda jõudu. Oleks väga tore, kui politseipatrull aeg-ajalt profülaktika mõttes ka ühissõidukisse astuks,“ arvab Kärpuk.

lisapilt: 
pildiallkiri: 
KANNATANU: Noortekamba rünnaku ohvriks langenud Peeter peab esialgu paremaks oma siniseks löödud nägu mitte näidata.