Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Internetikaubamaja Amazon tegi septembris aprillinalja
sissejuhatus: 
„Mulle saadeti just see mutter, mis mul endal puudu,“ tõdeb Amazoni klient Toomas, kes tellis internetikaubamajast pildi järgi valgusti, aga sai keermetega julla, millega valgusti laua peal püsti seisab. Julla hind 132 eurot. Toomase arvates on tegemist uudse „müügivõttega“, millist vähemalt tema pole enne kohanud. Loe edasi ...
tekst: 

„Helistasin veel postkontorisse, et kas tasub autoga järele tulla või saab ka kaenla all ära viia. Öeldi, et tulge ikka autoga,“ meenutab Toomas. Pakk oligi suur ja kuubi kujuline, nii umbes 40x40x40 cm, aga kahtlaselt kerge. Toomas tegi paki lahti, võttis täiteks pandud pahna välja, raputas ja kuulis, et miski koliseb tasakesi põhjas. Võttis välja ka viimase paberi ja seal ta oligi – ei, muidugi mitte valgusti, vaid peopessa mahtuv väike must julla. „Sellise asja normaalne hind on 1,32, mitte 132 eurot,“ pakub Toomas.

Esimese hooga tahtis Toomas julla tagasi saata, aga suure lömmis ja igast nurgast rebenenud pappkasti saatedokumentide kiletaskus oli vaid reklaamleht, mis soovitas eriti soodsalt kummitempleid osta, vaid 0,99 naelsterlingit tükk.

Toomas vaatas Amazonist uuesti valgusti pilti ja selle all olevat kirja. Nüüd sai asi klaariks. Suurelt kujutatud valgusti alla oli kirjutatud: Litepanels Micro (tuntud LED-valgustite tootja valgustiseeria) kuulpeaga alusplaat. Valgusti küljes oli samasugune pisike julla, mille Toomas oli suure pappkasti põhjast leidnud. Jullast kõrgemal pakuti müüa Litepanels Micro valgustit, mis maksis ainult 36 eurot rohkem. Endiselt oli laos järel ainult üks julla, ainult müüjafirma oli vahepeal muutunud. „Saata peopessa mahtuv julla mulle pappkastis, mis autouksest parajasti sisse mahub, osutab sellele, et taheti lolli ostja üle veel irvitada ka. Aga noh, nüüd on mul see kruvi olemas, mis enne puudu oli. Vigadest õpitakse,“ lohutab end Toomas.

 

pilt: 
lisapilt: 
pildiallkiri: 
SAA NÜÜD ARU: Sellise pildiga müüakse musta jullat ja sellise julla leidis Toomas suure pappkasti põhjast.