Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Kohtu alla antud hinnatud advokaadil ei jätku raha iseendale kaitsjat palgata
superpilt: 
sissejuhatus: 
Detsembris üritas Pärnu maakohus taas kord alustada kohtupidamist narkoprotsessidega endale tuntust kogunud advokaadi Alla Raudsepa üle, kuid kohtuistung lükkus järjekordselt edasi, sest kohtualuse sõnul ei saa ta endale enam kaitsja palkamist lubada. Loe edasi ...
tekst: 

„Majanduslik olukord ei võimalda,“ põhjendas Raudsepp (52). „Palun määrata mulle riigi poolt kaitsja.“ Kohus oli sunnitud sellise taotluse peale kohtupidamise järjekordselt edasi lükkama. Olgu lisatud, et Raudsepa kaitsja oli vandeadvokaat Raul Oberg ja kohtualune töötab advokatuuri andmeil oma kaitsjaga ühes advokaadibüroos Oberg & Parnerid.

Raudsepp oli ise omale välja valinud ka riikliku kaitsja ja soovis, et kohus just selle advokaadi talle määraks. Kohtunik Indrek Nummert Raudsepa soovitust siiski kuulda ei võtnud. „Kes esimesena jõuab nii-öelda nupule vajutada, see saab,“ ütles Nummert.

Lisaks sellele, et Raudsepp on ootamatult sedavõrd vaesunud, et ei jõua endale kaitsjat palgata, on tal ka tervis käest läinud. Sedasama võib öelda ka kaitsja Obergi kohta. Eelmised kohtuistungid ongi ära jäänud just süüdistatava ja tema kaitsja haiguse tõttu. Kohus Raudsepa üle oleks pidanud algama 2013. aasta 30. septembril, kuid kolm päeva varem sai kohus tõendi, et kaitsja Oberg on mitu nädalat haige. Kohus tühistas nii esialgsed kohtuistungi toimumise ajad, kui ka järgmised. 17. oktoobril esimene istung küll toimus, aga seal eraldati koos Raudsepaga kohtu all olnud kaassüüdistatava materjalid iseseisvasse menetlusse ja kohtupidamiseks määrati järjekordselt uued ajad. Järgmine kohtuistung oleks pidanud toimuma 23. oktoobril, kuid see jäi ära, sest kaitsja Oberg oli jälle haige. Tõendit selle kohta aga kohus õigeks ajaks ei saanud. 11. novembril tuli kohtusse teade, et süüdistatav Raudsepp on haigestunud. 15. novembri istung jäi ära, sest kaitsja Oberg oli haige. 13. detsembril teatas Oberg kohtule, et tema kliendileping Raudsepaga on lõppenud ja ta ei ole enam tema kaitsja. Sisuliselt tähendas see seda, et 16. kuupäevale määratud istung ei jõua algusest kaugemale. Nagu eespool juba kirjutatud, nii ka läks. Kohtupidamine lükati järjekordselt edasi ja praeguse seisuga peaksid järgmised kohtuistungid Raudsepa süüasjas toimuma 2014. jaanuaris, märtsis ja aprillis.

Raudseppa süüdistatakse ühes narkosüüasjas tunnistajaks olnud Leonard Špongholtsi (39) kallutamises valeütluste andmisele. Süüdimõistmisel ähvardab Raudseppa rahaline karistus, kuni kolmeaastane vangistus ja lisaks ka advokatuurist väljaheitmine. Rahvusringhäälingu andmeil süüdistab prokuratuur Špongholtsi narkokuriteos, varguses, omavolilises sissetungimises ja valeütluste andmises.

pildiallkiri: 
VAESUNUD: Kohtuistungil teatas advokaat Alla Raudsepp, et majanduslik olukord ei võimalda tal endale kaitsjat palgata.