Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Lepp ja Suuk mõisteti 5 miljoni krooni asjas õigeks
superpilt: 
sissejuhatus: 
Pärnu tuntud ärimees Elmar Lepp ning temaga koos süüdistuse saanud Garri Suuk võisid eile õigete meestena Pärnu maakohtu saalist välja astuda. Mõlemad mõisteti usalduse kuritarvitamises ja 5 miljoni krooni kantimises täielikult õigeks, kuigi prokurör oli nõudnud neile kahe ja poole aastast tingimisi vangistust kolmeaastase katseajaga. Loe edasi ...
tekst: 

Ühtlasi tuleb riigil tasuda kohtualuste õigusabikulud. Lepp, keda esindas kohtus vandeadvokaat Aivar Pilv, saab riigilt 19580,40 eurot ja Suuk, kelle kaitsjaks oli Helmeri Indela, 18030,83 eurot. Lepa ja Suugi vastu esitatud tsiviilhagi summas 319570,49 eurot jättis kohus üldse läbi vaatamata.

Lääne ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt kandsid Lepp ja tema alluv Suuk 2007. aaastal SuurSepa Arenduse ASi kontolt Lepa perefirma Lepa Kaubakeskus OÜ kontole omavoliliselt 5 miljonit krooni (ca 319 560 eurot). Laenu andnud SuurSepa Arenduse üks omanikest Hans H. Luik ei teadnud raha ülekandmisest enda sõnul midagi. Hans H. Luige andmeil polnud SuurSepa Arenduse nõukogu Lepa perefirmale laenu andmist isegi arutanud, rääkimata juba vastava otsuse tegemisest.

Kohtunik Indrek Nummerti sõnul jõudis kohus kõiki kogutud andmeid arvesse võttes siiski järeldusele, et SuurSepa Arenduse nõukogu oli andnud nõusoleku 5 miljoni krooni laenamiseks Lepa Kaubakeskusele. Asjaolu, et kohtule ei esitatud sellise otsuse tegemise kohta dokumenti, ei pidanud kohus määravaks. „Kohus ei nõustu lihtsustatud käsitlusega, et kirjaliku dokumendi puudumine toob iseenesest kaasa süüdi mõistmise,“ ütles kohtunik Nummert kohtuotsust põhjendades.

Suugi kaitsja vandeadvokaat Indela sõnas pärast kohtuistungit, et kohtu otsus rahuldas teda täielikult ega ole tema jaoks ootamatu. „Otsus meeldis, ma arvan, et kohus tegi õiglase otsuse,“ lisas õigeks mõistetud kohtualune Suuk. Ärimees Lepp otsust kohtunikult ei kuulnud, sest jäi kohtusse hiljaks ja sai sellest teada alles oma endiselt töötajalt ja kaaskohtualuselt Suugilt.

Prokurör Indrek Kalda ütles, et soovib kõigepealt tutvuda kohtu motiveeritud otsusega ja alles pärast seda võtab seisukoha, kas kaebab Pärnu maakohtu otsuse edasi.  Kalda on aga endiselt seisukohal, et SuurSepa Arenduse nõukogu ei olnud laenu andmist Lepa Kaubakeskuksele otsustanud ega laenu andmiseks luba andnud.

pildiallkiri: 
ÕIGE MEES: Kohtus õigeks mõistetud Garri Suuk (vasakul) leidis, et kohus tegi õiglase otsuse. Kaitsja Helmeri Indelale polnud õigeksmõistev otsus aga üllatuseks.