Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Loomapiinamises süüdistatava Marge Arumäe kohtuprotsess algas otsast peale
sissejuhatus: 
Loomapiinamises süüdistatava Marge Arumäe kohtuprotsess algas eile sisuliselt otsast peale, sest ringkonnakohus saatis mullu mais õigeks mõistetud Arumäe kohtuasja Pärnu maakohtusse uuele arutamisele. Loe edasi ...
tekst: 

Arumäe ilmus kohtuprotsessi uuele ringile, nagu oleks tulnud otse eelmiselt kohtuistungilt: seljas must kostüüm ja jalas erkpunased kingad. Eelmisel korral harmoniseerus kingadega punaste kaantega Piibel, seekord Arumäe Piiblit istungi alguses välja ei võtnud.

Peamine erinevus võrreldes eelmise kohtupidamises ringiga näibki olevat see, et Arumäel on uus advokaat ja kohtupidamist juhib uus kohtunik.

Nagu varemgi Arumäe end saksa lambakoera Claudia hooletusse jätmises ja julmas kohtlemises süüdi ei tunnistanud ning tema käitumisest võis selgesti aru saada, et ta on otsustanud end selgi korral lõpuni kaitsta.

Eile alustati tunnistajate kuulamisega. Üks põhitunnistaja ja Claudia elupäästja, tollal Pärnu kodutute loomade varjupaika juhtinud Birjo Piiroja sattus Arumäe küsimuste rahe alla, nii et kohati jäi mulje, nagu oleks süüdlane hoopis Piiroja ja kohut mõistetakse tema üle.

„Millise vaatluse abil te tuvastasite, et koerakuudil ei olnud põrandat? Kas Teil on mingid joonised, kus on keti pikkus, kuudi mõõtmed? On Teil selle kohta dokumendid? Miks Te ei jätnud mulle teadet olukorra kohta postkasti?“ voolasid küsimused Arumäe suust ja kokku võttis nende esitamine aega 28 minutit.

Piiroja vastas, et ta pidas antud hetkel kõige olulisemaks looma elu päästmist ning polnud võimalust ja aega kõigi formaalsuste peale mõelda.

Kohtuprotsess jätkub täna.

Kaks aastat tagasi

Pärnu kodutute loomade varjupaiga töötajad kutsuti Turu tänavale Arumäe eramu juurde 2010. aasta 26. juulil. Hoovi nurgas kuudi ees nägid nad lühikese ketijupi otsas lamamas Claudiat. „Claudia mädanes elusalt. Ta oli vaklu täis, täiesti loid ega liigutanud,“ rääkis Pärnumaa veterinaarkeskuse inspektor Elita Sillar toona. Koerakuudist leidsid varjupaiga töötajad vaklu täis kutsika, kes sel hetkel elas veel, kui tema piinade lõpetamiseks tuli loomaarstidel kutsika eluküünal kustutada. Teine kutsikas leiti kuudi tagant, kuid tema oli juba surnud. Arumäe koos oma abikaasa Indrekuga oli samal ajal väidetavalt Saaremaal puhkusel.

Cludia elu õnnestus loomaarstidel päästa. Ta anti algul kasuperre ja siis leiti talle uus hea päriskodu. Möödunud aasta mais arutas Arumäe süüasja Pärnu maakohus ja mõistis ta looma julmas kohtlemises süüdi. Tallinna ringkonnakohus aga tühistas õigeksmõistmise kriminaalmenetlusseaduse olulise rikkumise tõttu ja saatis süüasja Pärnu maakohtule uueks arutamiseks. Ringkonnakohtu hinnangul ei olnud Pärnu maakohtu õigeksmõistev otsus piisavalt motiveeritud ja see rajanes vaid Arumäe ütlustele ja tema ütlusi toetavatele tõenditele. Tema vastu esitatud tõendid jättis Pärnu maakohus aga ringkonnakohtu hinnangul põhjendamatult tähelepanuta.

Arumäe kaebas Tallinna ringkonnakohtu otsuse mullu novembris edasi riigikohtusse, kuid riigikohus ei võtnud Arumäe määruskaebust menetlusse.

Mullu novembris vaidlustas Arumäe kohtus Pärnumaa veterinaarkeskuse otsuse, millega temalt võeti ära saksa lambakoer Claudia. Tallinna halduskohtu Pärnu kohtumajast ei osatud öelda, kui kaugele on selle kaebuse menetlemine jõudnud.

pilt: 
pildiallkiri: 
UUEL KOHTURINGIL: Marge Arumäe ei tunnistanud end ka eile alanud uuel kohtuprotsessil süüdi.