Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Pärnu kutsub elanikuks registreerima
superpilt: 
sissejuhatus: 
Sarnaselt möödunud aastaga ootame taas Pärnu linna elanikke kontrollima ning korrastama oma elukohaandmeid. Meeldetuletus on suunatud eelkõige neile, kes reaalselt Pärnus elavad, kuid pole rahvastikuregistris Pärnut oma elukohaks märkinud. Loe edasi ...
tekst: 

Möödunud aastal tõi linnapea Toomas Kivimägi elukohaandmete korrastamise puhul välja, et eesmärgiks ei ole lähivaldade elanikke Pärnu registrisse napsata, vaid koputada nende inimeste südametunnistusele, kes elavad linnas, kuid ei ole mingil põhjusel rahvastikuregistris Pärnut oma elukohaks märkinud. Tänavu on elukohaandmete korrastamine märksa olulisema tähtsusega, sest need on aluseks järgmisest aastast rakenduva maamaksuvabastuse saamisel.

Järgmise aasta 1. jaanuarist on maa omanik vabastatud maamaksu tasumisest tema omandis oleva elamumaa osas linnas kuni 1500 m2 ulatuses, kui sellel maal asuvas hoones on tema elukoht vastavalt rahvatikuregistrisse kantud elukoha andmetele. Veenduge, et Teie ja Teile kuuluva kinnisvara kohta tehtud kanded kinnistusraamatus ja rahvastikuregistris vastavad tegelikkusele ning vajadusel korrastage andmed aegsasti.

Maamaksu arvutamisel lähtutakse registris olevatest andmetest maksustamisaasta 1. jaanuari seisuga. See tähendab, et soovitud muudatused tuleb teostada hiljemalt käesoleva aasta 31. detsembriks, arvestades sealjuures registritesse kannete tegemiseks kuluva ajaga.

Elukohaandmete korrastamisel abistavad teid linnavalitsuse rahvastikuregistri spetsialistid.

Linnavalitsuses (Suur-Sepa 16) toimub kodanike teenindamine esmaspäevast kuni kolmapäevani ja reedel kell 9.00-12.00 ja 13.30-16.00.

Oma elukoha ja kinnistusraamatu andmeid saab kontrollida ka riigiportaalis www.eesti.ee.

Lisaks linnavalitsuse vastuvõtuaegadele ootame elanikke ka 1. ja 8. detsembril kell 12.00-15.00 Port Artur 2 üles seatud infoboksi, kus pakume võimalust elukohaandmete korrastamiseks. Samas saab linnavalitsuse liikmetega jagada linna puudutavaid rõõme ning muresid.

Nagu möödunud aastalgi, saavad kõik enne 1. jaanuari 2013 ennast Pärnu linna elanikuks registreerivad inimesed kingituse.

1. novembri 2012 seisuga elab Pärnu linnas 42 000 elanikku.