Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Pärnu läheb taas Soome Mardilaadale
superpilt: 
sissejuhatus: 
Pärnu linn ning Pärnumaa loomemajanduse ettevõtjad osalevad 24. -25. novembrini Helsingis toimuval Mardilaadal, mis on suurim Helsingis toimuv Eesti-teemaline mess. Loe edasi ...
tekst: 

Mardilaat pakub ainulaadset võimalust tutvuda Eesti kultuuri, turismivõimaluste, käsitöö ja toiduga. Laadahall jaguneb kaheks: käsitööliste müügialaks ning ühise ilmega turismialaks. Igal aastal on messi keskmeks üks paik. Sellel aastal keskendub see Haapsalu ja Läänemaa kultuuriprogrammile. Pärnu ja Pärnumaa oli Mardilaada keskmes 2008. aastal.
Mardilaada ainulaadsus seisneb võimaluses ühendada nii kaubandus kui ka kultuur. Peale kõrge kvaliteediga käsitöökaupade, kunstitoodete ja raamatute müügi saavad külastajad osa Eesti esinejate etteastetest.
Pärnu linn on esindatud ühiselt teiste Eesti regioonidega EAS Turismiarenduskeskuse poolt koordineeritud turismialal. Külastajatele jagatakse infot Pärnu ja Pärnumaa puhkusevõimaluste kohta talve- ja kevadperioodil, samuti järgmisel aastal toimuva „Pärnu kuurort 175“ juubeliaasta sündmuste kohta.

Pärnumaa loomemajanduse tugiüksus koordineerib kuue Pärnumaa loomeettevõtja osalemist Mardilaadal. Osalevad Kristine Kivi kehahooldustoodetega, Raina Subi villapiltidega, Jaana Uustamm nukuriiete ja nukumööbliga, Anu Ericsson vilditud mütside ja kinnastega, Ann Roosileht Vuhti Galeriiga ja Liina Viira NaiiViga. Mitmele ettevõtjale on see esimene kord väljaspool Eestit oma kaupa tutvustada ning müüa. Loomeettevõtete osalemist Mardilaadal toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

2011. aastal tutvustas Mardilaadal oma tegevust ja müüs tooteid üle 150 ettevõtte, organisatsiooni, käsitöölise ja kunstniku. Laata külastas umbes 19 0000 huvilist.

Soome on Pärnu jaoks esmase tähtsusega sihtturg. Statistikaameti andmetel ööbis soomlasi möödunud aastal Pärnu linnas ja maakonnas üle 366 000 korra. Selle aasta üheksa kuuga on ööbimisi olnud üle 291 000 korra.

Märkimist väärib, et sellel aastal ilmus Tapio Mäkeläineni, Mardilaada ühe eestvedaja, sulest ka esimene soomekeelne ning soomlastele mõeldud reisijuht Pärnust „Tapion matkassa Pärnuun”.

Laata on peetud 1983. aastast iga-aastaselt. Selle korraldajateks on Tugalse Selts Helsingis, EAS, Eesti Saatkond ja Eesti Instituut.

Mardilaat toimub Helsingis, Soome suurimas kultuurikeskuses, Kaablitehases.

Programm ja lisainfo www.martinmarkkinat.fi, lisaks Faceboook.

 

 

pildiallkiri: 
MARDILAAT: Pärnakad 2010. aastal Soomes Mardilaadal