Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Pärnu linnapea jäi sisse sõidetud Volvole truuks
superpilt: 
sissejuhatus: 
Pärnu linnapea Toomas Kivimägi otsustas jääda truuks sisse sõidetud Volvo S80-le, millega ta on sõitnud viimased neli ametiaastat. Niisuguse järelduse võib teha äsja lõppenud hankekonkursi põhjal, kus lisaks Volvole oodati kasutusrendi pakkumisi ka BMW, Fiati, KIA, Volkswageni, Škoda ja Fordi edasimüüjailt. Loe edasi ...
tekst: 

Ainsa pakkumise tegi siiski vaid Volvo ja Fordi esindaja Info-Auto, mis andis Kivimägile võimaluse sõita edasi Volvo S80 2010. aasta mudeliga, mille Pärnu linn oli talle 2010. aasta algul rentinud. "Minu jaoks on Volvo puhul number üks turvalisus. Volvo on hea auto," on Kivimägi põhjendanud oma autovalikut Äripäevale. Kivimägi sõitis Volvoga ka enne Pärnu linnapeaks saamist, kui töötas Pärnu maavanemana.

Pärnu linnavalitsuse välissuhete- ja protokollinõuniku Anu Juurma-Saksa andmeil jäi ka rendimakse suurus varasemaga võrreldes samaks. Pärnu linn maksab linnapea auto eest 2014. aasta lõpuni kasutusrenti 381,55 eurot kuus. Hinna sees on kohustuslik liikluskindlustus, kaskokindlustus ja hoolduskulud. Seda võis vähemalt neli aastat tagasi uue auto kohta pidada väga heaks rendihinnaks, sest oli turuhinnast 2-3 korda madalam.

Kuigi Pärnu linnapea Volvo pole enam kõige uuem mudel ja auto on juba 4 aastat linnapead teeninud, on tegemist siiski uhke sõiduriistaga. Vähemalt esialgsete tingimuste kohaselt pidi see olema nahksisu ja automaatkäigukastiga auto, mille roolilt oleks võimalik muusikakeskust juhtida ning mille küljepeeglite ja tagaklaasi elektrisoojendus oleks automaatselt sisse lülituv. Mootori võimsus pidi olema vähemalt 100 kilovatti ja töömaht vähemalt 2400 kuupsentimeetrit.

 

pildiallkiri: 
LINNAPEA AUTO: Pärnu linnapea Toomas Kivimägi ametiauto Volvo S80 linnavalitsuse sisehoovis kiiskamas.