Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Pärnus nõudis kaaneta settekaev järjekordse ohvri
superpilt: 
sissejuhatus: 
Teisipäeval leidsid päästjad Pärnus endise lastetaiahoone ukse ees olevast kaaneta settekaevust 43aastase Sergei surnukeha, keda viimati oli elavana nähtud 6. novembril Pärnus Lepa turul ja keda ka politsei 15. novembrist alates oli otsinud. Loe edasi ...
tekst: 

Mis asjaoludel Sergei maha jäetud ja laguneva lasteaia territooriumile sattus ja mis oli surma põhjus, peab näitama edasi uurimine. Praegu võib kindlalt öelda vaid seda, et lasteaiahoone ja selle territoorium on kujunenud asotsiaalide kogunemiskohaks. Hoone ukse- ja aknaavad on küll kiudplaatidega kaetud, kuid siiski on vandaalid suutnud majja sisse murda ja läbi välisukse lõhutud akna paistavad hoone sisemusest klaasikillud ja segi paisatud kila-kola. Pole teada, kas seal ka keegi elas või viina võtmas käis. Igal juhul tule tegemise jälgi esialgu kusagil näha ei ole.  Hoone territooriumil vedeleb aga kõikjal tühje viina- ja odekolonnipudeleid.

Sergeid teadva inimese sõnul ei saanud meest pidada siiski asotsiaaliks. Tal olevat olnud kindel elukoht, kuid viina olevat mees tõepoolest armastanud visata ja sel eesmärgil otsinud ka omasuguseid.

Settekaev, kust Sergei leiti, asub väga omapärases kohas. Nimelt otse trepi sees ja kujutab endast sõna otseses mõttes inimlõksu. Uks on küll plaadiga praegu kinni löödud, kuid põhimõtteliselt võib iga ukse ette astuja end järgmisel hetkel leida kaks meetrit allpool. Samas on kaevusuu kitsas ja kogukam inimene sellest läbi ei mahu. Sergei oli aga ainult 170 cm pikk ja suhteliselt kõhna kehaehitusega.

Lääne prefektuuri pressiesindaja Hedy Tammelehe andmeil väliseid vägivallatunnuseid surnukehal polnud. Pole ka teada, millal täpselt hukkunu kaevu sattus, kas kadumise päeval või hiljem. Hedy Tammeleht ei soovinud spekuleerida, kas mees oleks võinud kahe meetri sügavusest kuivast kaevust ka omal jõul välja rabeleda. „Esialgsete andmete põhjal pole põhjust arvata midagi muud, kui et tegemist on õnnetusjuhtumiga.,“ ütles Tammeleht.

Kuigi lasteaia ümbrus on kõigi tunnusmärkide järgi saanud asotsiaalide kogunemiskohaks, ei olevat politseid sinna probleeme lahendama kutsutud.

Surmakaev asub Pärnu linnale kuuluval maa-alal. Tänaseks on linnavalitsus selle kaevu betoonplaadi tükiga kinni katnud, kuid samasuguseid surmalõkse leidub maja ümbruses veelgi. Mõned neist on hädapärast ja silmaga hinnates üpris kipakate vahenditega kinni kaetud, teised kaevud ootavad avalisui järgmist ohvrit. Pärnu linnavalitsuse pressiesindaja Maria Murakas ütles, et lagunev lasteaed ja selle ümbrus on pidevalt linnavalitsuse tähelepanu all. Viimase aasta jooksul olevat seal korduvalt lahtisi settekaevusid ning hoone uksi-aknaid suletud, kuid ikkagi kaaned kaovad ja ustest akendest murtakse sisse. Viimati olevat linnavalitsus käinud lasteaia territooriumi üle vaatamas ja hoone ukse- ja aknaavasid sulgemas 8. novembril, seega kolm päeva pärast Sergei kadumist.  Sergeid igatahes tookord kaevust ei leitud.

Viimane Pärnut ja kogu Eestit jahmatanud õnnetus kaaneta kaevu pärast juhtus 2011. aasta 26. jaanuaril, kui Pärnu jõe äärsel tühermaal uppus 6 meetri sügavusse kaevu ainult 22aastane Diana Aitai.

lisapilt: