Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Palju hingepiina põhjustanud Pärnu jõulupuu läheb hakkeks
superpilt: 
sissejuhatus: 
Piinliku peretüli ja palju hingepiina põhjustanud Pärnu linna jõulupuu olemasolu lakkas eile lõuna paiku. Oma rolli täitnud puu saeti kõigepealt okstest lagedaks ja seejärel tükeldati mootorsaega ülevalt alla juppideks. Loe edasi ...
tekst: 

Jõulupuu mahavõtmisega tegelenud Euro Cactus OÜ projektijuht Arne Meier ütles, et oksad lähevad hakkepuiduks ja tüvi tõenäoliselt samuti, aga päris kindlat otsust selle kohta ei ole veel tehtud.

Pärnus Endla teatri ees parkimisplatsil seisnud jõulupuul oli seekord varuks ka oma lugu. Seda ei toodud metsast, nagu tavaliselt, vaid Paikuse vallast ühe pere koduõuelt, kus see oma suuruse tõttu oli muutunud ohtlikuks ja hakanud takistama liiklust.

Üle 30 aasta tagasi, kui pere hakkas Paikuse valda maja ehitama ja ehituskrunti võsast puhastama, jäeti üks seal kasvanud väike kuusk kasvama. „Kuusk kasvas ja maja kerkis,“ meenutavad nii pereisa kui poeg seda aega praegu. Kuusega koos kasvasid suureks ka pere lapsed. Seetõttu kujunes kuusk pere jaoks millekski palju rohkemaks kui lihtsalt puuks. Kui tuli aeg liiga suureks kasvanud kuusk maha võtta, oli kõigil kahju temast lahkuda.

Siis juhtus aga midagi väga näotut, mis tegi haiget kõigile pere liikmetele. Puu saeti maha ja pandi üles Pärnu kesklinna, kuid sellest luges lehest ka pere juurest 18 aastat eraldi elanud pereisa. Tema arvates oli see tema kuusk ja teised pereliikmed, eelkõige poeg, olid selle temalt ära võtnud. Ta pöördus televisiooni poole ja häbimärgistas enne jõule telesaates oma poega ja seaduslikku abikaasat. Lisaks nõudis ta naisele kuuse eest makstud 300st kroonist poolt endale. Kuigi mees oli väga kaua kodust eemal elanud, oli ta endiselt ametlikult abielus sama naisega. Kinnistu ja ühtlasi kuusk kuulus tegelikult võrdselt nii mehele kui praegugi majas elavale naisele.

pildiallkiri: 
JÕULUPUUD ENAM POLE: Eile sai Pärnu jõulukuusest pärast jõulukaunistuste eemaldamist lihtsalt kuusk ja pärast saetööd tavaline puit.