Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Poega ootab ema tapmise eest karistus
superpilt: 
sissejuhatus: 
Varmo räägib kohtule tema elukoha põrandal lebanud elutust verisest naisest vaikselt ja rahulikult. Talle jäänud silma, et maaslamaja suu on ebaloomulikult viltu, ja see viinud ta mõttele, et midagi on väga halvasti. Varmo kasutab seejuures sõna „ema“, kuid kaitsja teeb vahemärkuse: „Olgem täpsed, bioloogiline ema, vanemlikud õigused olid ära võetud.“ Loe edasi ...
tekst: 

Varmo (39) noogutab. Edasi rääkides ütleb ta aga ikkagi „ema“, kuigi see pole juriidiliselt korrektne. Keegi teda enam ei paranda.

See juhtus tänavu 27. jaanuaril. Päev algas Pärnus Liiva tänava sotsiaalmajas elanud Varmole ja temaga koos elanud 60aastasele ema nagu tavaliselt lihtsalt istumisega. Ametlikult Varmo tööl ei käinud, tegi vaid mustalt juhuslikke otsi. Varmo ütleb hommikul, aga tema edaspidisest jutust selgub, et tavamõistes pärastlõunal, läksid nad emaga panka, kust emal oli saada 73 eurot. Raha käes, astuti sisse Lepa kaubakeskusse. „Ostsin kaks pudelit valget viina. Ema läks parfümeeriasse, tema viina ei joo,“ ütleb Varmo. Võib jääda mulje, et iluvahendite järele, aga prokurör paneb asjaolud paika ja tahab teada marki ja kogust. „Neli pudelit odekolonni „Leda“ (sildi järgi 17 ravimtaime ekstrakti sisaldav hambaeliksiir, 190 ml),“ täpsustab Varmo.

Läksid riidu

Pärast seda, kui Varmo ja ta ema olid koju jõudnud, algas selleks ajaks maani täis ema ja tugevalt purjus Varmo vahel riid. „Debiilik, siit külmkapist sa enam ei võta, lits, mul on sust si…aauguni. Olen usklik inimene, ei saa kõike välja öelda,“ meenutab naaber läbi seina kostnud sõnu.

Selgesti olid kuulda ka löömise matsud ja ema kukkumine vastu mööblit. „Ära peksa, ära peksa, ära peksa …,“ palus ema. Peksmine kestis väikeste pausidega umbes poolteist tundi, 2-3 minutit peksmist, väike paus ja jälle otsast peale. Naaber vahele minna ei julgenud, sest kartis ise peksa saada. Kunagi varem oli Varmo talle juba kallale tulnud. Ka politseisse ta ei helistanud, sest oli seda varem teinud, kuid mingit kasu sellest ei olevat olnud. Mingil hetkel Varmo käratas emale: „Mine pesema, kasvõi neljakäpukil.“ Tagantjärele on teada, et tegelikult emast enam minejat ei olnud. Ekspertide hinnangul olid ema vigastused sedavõrd tõsised, et ta suri väga kiiresti, mõne minuti jooksul.

Sel hetkel naaber aga tegelikku olukorda ei teadnud. Selleks korraks oli vaikus majas ja naaber ohkas kergendatult. Kuna samasugune mürgel käis naaberkorteris pidevalt, siis ei osanud ta kõige hullemat karta. Umbes tunni aja pärast tegi naabri hinnangul täiesti kaineks ehmunud Varmo oma toa ukse lahti ja  hüüdis naabrile: „Kutsu kiiresti kiirabi, ema ei hinga vist enam.“

Kohutavad vigastused

Kui prokurör loeb ette ema vigastusi ja ekspertiisiga tuvastatud asjaolusid, on loetelu nii pikk, et seda on raske jälgida. Üks asjaolu on võikam teisest, terveid kohti ema kehal ega siseelundites nagu polekski, peast on rebitud isegi juuksed. „Suust paistis murdunud lõualuu ots,“ seisab kirjas mingis uurimisdokumendis. Löödud on tõenäoliselt kõige võimalikuga: jalgadega, rusikatega ja metallesemega … Kiire surma põhjustasid maksa-, soolestiku- ja teiste siseelundite vigastused. Politseinikud leidsid voodi alt ka verise ja murdunud metallist lauajala, millega nähtavasti tekitatigi emale kõige rängemaid siseelundite vigastusi.

„Ma kahetsen väga oma tegu. Ma ei oleks iialgi oma ema surma tahtnud,“ ütles Varmo Pärnu maakohtus toimunud istungil. Naabrite sõnul olevat nad emaga kaine peaga väga hästi läbi saanud ja need sõnad võivad olla siirad. Sellele vaatamata tunnistab ta oma süüd vaid osaliselt. Varmo enda väitel olevat ta ema vaid mõnel korral küünarnukiga tõuganud ja lahtise käega löönud. Ta olevat pärast seda magama läinud ja ärgates leidnud ema põrandal surnuna lebamas.

Prokuratuur on esitanud Varmole süüdistuse tapmisparagrahvi alusel. Seadus näeb sellise kuriteo eest karistusena ette kuue kuni viieteistaastase vangistuse.

pildiallkiri: 
MAGAS: Varmo jutu järgi on ema saanud vigastused siis, kui tema magas.