Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Politsei hoiatab kutsumata külaliste eest
superpilt: 
sissejuhatus: 
Pärnu kriminaaltalitus palub inimestelt hoolikust ning ettevaatlikkust, et korteritel-majadel uksed lukus oleks – sagenenud on teated sündmuste kohta, kus kurjategijad on vargil käinud lukustamata uste kaudu. Loe edasi ...
tekst: 

Kindlasti palub politsei inimestel lukustada elamute uksed öösiti, sest ajal, mil inimesed magavad ja uksed-aknad avatud, on vargal vägagi lihtne segamatult toimetada.

Uksed peaks lukus hoidma ka päevasel ajal. Lisaks on kindlasti vaja lukustada kõrvahooned ning koduhoovis parkivad sõidukid. Sageli peibutab inimesi mõte, et koduhoovis ju midagi ei juhtu ja nii jäetaksegi lahti autouksed-aknad ning sõidukisse rahakott ning väärtuslikud esemed. Sellisest hooletusest kurjategijad just kasu lõikavadki.

Kindlasti palub politsei teada anda inimestest, kes põhjuseta majade ümbruses või trepikodades liiguvad. Sageli piisab ka vaid sellest, et võõralt küsida tema viibimise põhjust. Kui tõesti asja pärast, siis seda ta ka ütleb, kui tuldi aga vargatööks eelluuret tegema, siis lahkutakse kiiruga, sest selgeks saab teadmine, et tegevust on märgatud ja naabrivalve toimib. Kui ise aga võõraga rääkima ei juleta minna, siis tasub kahtluse korral alati ka pöörduda politsei poole.

Inimene, kes päeval aga kodus ja midagi oma naabruskonnas kahtlast juhtub nägema, siis ärge pidage paljuks ja teavitage sellest politseid.

Lukustamata ustest sisenemise kõrval on politseile silma jäänud ka teinegi trend – kiputakse usaldama juhututtavaid, kel oma majapidamises ööbida lastakse. Eelmisel õhtul koos pidutsedes ei taibata ka sageli värske tuttava nime küsida või ei mäletata seda hommikul, ning kui uus „hea sõber“ on hommikuks rahakoti ja mõne muu väärtuslikuma esemega kadunud, ei teata isegi keda süüdistada.

Olge hoolikad – nii ei muuda me vähemalt ise oma vara vargale kergeks saagiks!

Kaire Konts, Pärnu kriminaaltalituse juhtivuurija