Veebiajaleht, mida saad teha ise
02/01/2014 - 00:00
Prokurör nõuab Lepale ja Suugile 2,5aastast tingimisi vangistust
superpilt: 
sissejuhatus: 
Teisipäeval Pärnu maakohtus lõpule jõudnud kohtuprotsessil Elmar Lepa ja tema kaasosalise Garri Suugi üle jõudis prokurör järeldusele, et Lepp ja Suuk väärivad väidetavalt 5 miljoni krooni Lepa perefirma arvele kantimise eest 2 aasta ja 6 kuu pikkust tingimisi vanglakaristust 3aastase katseajaga. Loe edasi ...
tekst: 

Prokurör Indrek Kalda põhjendas pika katseaja nõudmist sellega, et Lepp ja Suuk jõuaksid sel juhul katseaja vältel, mil neid ähvardab kohtuotsuse mittetäitmise korral reaalne vanglakaristus, tekitatud kahju oma töö ja tegevusega hüvitada.

Kui prokuröri hinnangul leidis Lepa ja Suugi süü kohtus täielikult tõestamist, siis Lepa kaitsja Aivar Pilv ja Suugi kaitsja Helmeri Indela olid vastupidisel arvamusel.

Indela seadis kahtluse alla kõik Suugi vastu süüdistustes esitatud väited, kaasa arvatud isegi selle, et tema kaitsealune üldse oli Lepa ja Hans H. Luige ühisfirmas juhatuse liige. 5 miljoni kandmine Lepa perefirma kontole olevat olnud aga ka laenajale kasulik tehing. „Suuk ei ole seda kuritegu toime pannud,“ väitiss Indela.

Lepa kaitsja Pilv aga leidis, et Lepa vastu esitatud väited on paljasõnalised ega haaku uurimisel kogutud andmetega. Usaldusväärsed olevat hoopis süüdistatavate ütlused, mis haakuvat kogutud kirjalike tõenditega väga hästi. Vandeadvokaadi selle väite puhul tekitab küsimusi aga asjaolu, et kohtulikul uurimisel kujunes peamiseks vaidlusteemaks laenuleping, mille sõlmimise või mittesõlmimise kohta on Lepp esitanud vähemalt kolm üksteist välistavat versiooni. Paberil laenulepingut kohtule esitatud pole, kuid Pilve väitel näitavad kõik asjaolud, et selline leping tegelikult eksisteeris ja Lepp lähtus 5 miljonit krooni oma perefirma pangakontole kandmisel nimetatud lepingust.

Lääne ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt kandsid Lepp ja tema alluv Garri Suuk 2007. a SuurSepa Arenduse ASi kontolt Lepa perefirma Lepa Kaubakeskus OÜ kontole omavoliliselt 5 miljonit krooni (ca 319 560 eurot). Laenu andja, SuurSepa Arenduse üks omanik, oli Lepp ja teine Hans H. Luik. Viimane ei teadnud raha ülekandmisest enda sõnul midagi. Hans H. Luige andmeil polnud SuurSepa Arenduse nõukogu Lepa perefirmale laenu andmist isegi arutanud, rääkimata juba vastava otsuse tegemisest.

Pärnu maakohus kuulutab Lepa ja Suugi asjas otsuse välja järgmise aasta 7. jaanuaril.

pildiallkiri: 
SÜÜDISTATAVAD JA KAITSJAD: Kaitsjad Helmeri Indela (vasakult teine) ja Aivar Pilv (vasakult kolmas) ei nõustunud nende kaitsealustele Elmar Lepale (paremalt esimene) ja Garri Suugile esitatud süüdistusega.